Okanagan Tattoo Show & Brew Fest
sponsored by

Lighthouse BrewingOkanagan Spirits Craft DistillerySimpsSW Event/TechnologyKelowna NowBishops Tattoo SupplyCANMEDiCaribou BeerCastanetDomino's PizzaEagle ViewEDENElement BotanicalExclaim!Good Guys SupplyHive CapsInk EezeKelowna Curling ClubOkanagan Roller DerbyOpus Art SuppliesPower 104Pure VidaRamadaRinse CupTuff Tube

FEATURE Artists

Gwendolyn Williams

Gwendolyn Williams (Victoria)

Heather McLean
GRAPHITE SEMINAR

Heather McLean (Calgary)

Henry Lewis

Henry Lewis (Los Angeles)

Jay Marceau

Jay Marceau (Quebec)

JIME LITWALK
INK MASTER season 3 & season 7’s

Jime Litwalk (Orlando)

Nick Matovich

Nick Matovich (Vernon)

Robert Hawley

Robert Hawley (Orlando)

Shawn Barber
PAINTING SEMINAR WITH LEGINDARY PORTRAIT ARTIST

Shawn Barber (Los Angeles)

Artists

120 TATTOO ARTISTS

CONFIRMED SO FAR

Adrienne Alexander (Edmonton)

Alejandro Torres (Vancouver)

Alex Dupuis (Trois Rivieres)

Alex Duquette (Montreal)

Ali Bruce (Vancouver)

Andi Jane (Edmonton)

Andrew Page (Lethbridge)

Anthony Tex (Calgary)

Ben Burlock (Canmore)

Brandy Campbell (Kelowna)

Brayden Baines (Lethbridge)

Brendan Browne (Lethbridge)

Brian Joubert (Kelowna)

Cameron Joseph (Orangeville)

Cameron Morris (Salmon Arm)

Candice McLean (Kelowna)

Chad Clothier (Edmonton)

Chad Woodley (Vancouver)

Chelsea Rutledge (Vancouver)

Chris David (Victoria)

Chris Wellard (Toronto)

Christina Christie (Port Moody)

Clint Danroth (White Rock)

Cody Philpott (Lake Country)

Conrad Sandbacka (Toronto)

Corey Lyon (Victoria)

Cory Farrell (Nanaimo)

Courtney Laura (Surrey)

Craig Fenrick (Saskatoon)

Cristopher Labarca (New Westminster)

Crystal Leach (Lethbridge)

Curt Semeniuk (Edmonton)

Dale Moostoos (Edmonton)

Dan Bertram (Kelowna)

Dan Cameron (Vernon)

Daniel Mitchell-Dowling (Edinburgh)

Darci Love (Vancouver)

Darcy Cameron (Kelowna)

David Cote (Montreal)

David Cummings (Montreal)

David Pelham (Vancouver)

Davis Fultz (Fernie)

Deano Robertson (Calgary)

Dena Lazarenko (New Westminster)

Don Petersen (Canmore)

Doug Fink (Calgary)

Dustin Ward (Kelowna)

Edward Molina (San Luis Obispo)

Erin Burge (Kelowna)

Erin Storm (Edmonton)

Fabiana Hiromi (Lake Country)

Forrest Makay (Edmonton)

Frank Grimes (Vancouver)

Garret Egles (Calgary)

Gipsy Tiger (Salmon Arm)

Helen Farber (Riverside)

HOLLyWOOD (Mississauga)

Horichou (Richmond)

James Cramer (Kelowna)

James Denny (Grand Prairie)

James Golden (Calgary)

James Greenaway (Edmonton)

James Jacobs (Calgary)

James Tex (Calgary)

Janaya Singer (White Rock)

Janine Kuosch (Victoria)

Jason Wainwright (New Westminster)

Jeremy Mathieson (Vernon)

Jesse Young (Vernon)

Jessica Jennifer Campeau (Canmore)

Jessica Wright (Edmonton)

Jessie Grant (Kelowna)

Jo Colette Perodin (Kingston)

Joanna Nguyen (Chino)

Joel Newman (Kelowna)

Jon Squires (Edmonton)

Jordyn Rypstra (Red Deer)

Jordyn Smithson (Maple Ridge)

Joy Nash (Kelowna)

Julez Maurice (Toronto)

Kaitlin Matthews (Edmonton)

Katina Scheffler (Calgary)

Katrina Rowsell (Red Deer)

KC Wladichuk (Delta)

Keith Winterbottom (Orangeville)

Kerri Robinson (Kelowna)

Kevin Pregitzer (Calgary)

Kirk Shandro (Red Deer)

Kirk Sheppard (Oliver)

Kitty Pickles (Kelowna)

Kris Chisholm (Calgary)

Leanne Thief (Vancouver)

Lee Brooker (Red Deer)

Liam Chung (Calgary)

Lucas Ford (Salmon Arm)

Ludwig Bradley (New Westminster)

Magdalena Bienczyk (Victoria)

Mark Ainsworth (Vancouver)

Mark Beaulieu (Kelowna)

Max Bonneau (Quebec)

Meag Stouck (Nanaimo)

Melissa Bennett (Calgary)

Michael Brito (Canmore)

Mike Campitelli (Vancouver)

Miles Kanne (Richmond)

Mirands Lee (Langley)

Moorea Hum (Vancouver)

Myles Macintyre (Canmore)

Nathan Browns (White Rock)

Nathan Ross (Edmonton)

Nicolas Durand (Montreal)

Nikko Adams (Edmonton)

Nima Jolan (Montreal)

Paige Johns (Kelowna)

Phil Terris (Vancouver)

Poppy Dombrowski (Edmonton)

Rich Handford (Winnipeg)

Rick Wilson (Calgary)

Ro Curran (Lethbridge)

Romance Willson (Kelowna)

Ryan Scarpin (Kelowna)

Ryan Halter (Richmond)

Ryan Krebs (Revelstoke)

Ryan Speiss (Kelowna)

Safwan Hamdy (Montreal)

Samantha Thompson (Calgary)

Sean Meraw (Windsor)

Shan Claydon (Edmonton)

Steve Moore (Vancouver Island)

Steve Scott (Kelowna)

Stuart Teekasingh (Calgary)

Tamara Mackie (Victoria)

Tasha Tonks (Halifax)

Teika Hudson (Calgary)

Trish Bee (Vancouver)

Troy Semkiw (Vernon)

Tyler Alderson (Winnipeg)

Vanessa Spezowka (Edmonton)

Vicki Murdoch (Vancouver)

Vince Parsons (Kelowna)

Vincent Dion (Québec)

Wil Yee (Calgary)

Will Woods (Lethbridge)

Yura Kiev (Edmonton)